DİJİTAL PAZARLAMA

D

ijital pazarlama, (digital marketing)  bir markanın veya firmanın elektronik ortamda ürün ve hizmetlerini tanıtıp, satış işlemlerini gerçekleştirdiği bir sistemdir.
Aynı zamanda bu sistem geleneksel medyaya göre daha avantajlı ve tercih edilme oranı daha yüksektir. Geleneksel pazarlamaya göre de daha az maliyetli olduğunu söyleyebiliriz.

Günümüzde gittikçe popülerleşen bu yöntem yeni gelişmelere

Dijital pazarlama, (digital marketing)  bir markanın veya firmanın elektronik ortamda ürün ve hizmetlerini tanıtıp, satış işlemlerini gerçekleştirdiği bir sistemdir.
Aynı zamanda bu sistem geleneksel medyaya göre daha avantajlı ve tercih edilme oranı daha yüksektir. Geleneksel pazarlamaya göre de daha az maliyetli olduğunu söyleyebiliriz.

Günümüzde gittikçe popülerleşen bu yöntem yeni gelişmelere de oldukça müsaittir. Dijital kanalları kullanan bu popüler pazarlama yönteminin öne çıkan alanları internet, sosyal medya, mobil ve diğer interaktif platformlardır. Dijital pazarlama her zaman için kitlenizle doğru yerde ve zamanda bağlantı kurmak için vardır.

DİJİTAL PAZARLAMANIN AVANTAJLARI:

Teknolojinin devamlı gelişimiyle beraber dijital pazarlamada gün geçtikçe güçleniyor. Markalar ve firmalarda bu gücü kullanarak hem daha geniş kitlelere hitap edip hem rakipleriyle rekabet edebiliyor. Bu rekabette üstün gelebilmek için pazarlamanın sağladığı avantajları doğru ve aktif şekilde kullanmak gerekiyor.  
Pazarlamanın başlıca iki unsuru vardır müşteri ve ürün. Dijital pazarlama sayesinde markanızın hedef kitlesini belirleyebiliyorsunuz ve stratejilerinizi bu yönde oluşturabiliyorsunuz. Dijital pazarlamanın en önemli avantajlarından biriside pazarlamanın çift taraflı gerçekleşmesidir. Ayrıca dijital pazarlamada firmalar veya markalar müşteriler ile sürekli olarak iletişim içinde olabiliyor. 7/24 ulaşılabilir olduğu için müşteriyle duraksız etkileşim içinde olmanızı sağlıyor. Biliyorsunuz ki günümüz dünyasında müşterilerin alışveriş ve satın alma alışkanlıkları değişti. Dijital pazarlama yöntemiyle müşteri isteklerini ve davranışları analiz edebilecek ve ona göre hizmet sunabileceksiniz. Geleneksel pazarlamaya göre daha az maliyetle daha çok satış yapma imkânınız olacak. Hem müşteri açısından hem de sizin marka prestijiniz açısından oldukça verimli bir sistem olduğunu söyleyebiliriz.

One Reply to “DİJİTAL PAZARLAMA”

  • Andres Alfaro

    Creative portfolio more details about the project and the challenge during the design stage prior construction phase for knowing more innovation work and concept of the starting for the planning to be awarded by this excellent prize

Leave A Comment